Artyści

Jarosław BISZ Jaruszewski.

Bisz - raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow. Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi. W Fandango Records wydany został pierwszy oficjalny solowy album bydgoskiego rapera pt. "Wilk Chodnikowy". Pierwszym singlem z tej płyty został numer na bicie Bob Air'a pt. "Pollock" który już w pierwszych dniach premiery narobił wokół siebie sporo szumu.

DJ Paulo.

DJ, członek grupy BiszOerKay. Jako gość wystąpił na albumach: B.O.K - "Ballady, Hymny, Hity", Chudini - "Słuchawki, Mikrofon, Długopis, Kartka", Tele’Fau - "Intrautro", V/A - "RapDuma Mixtape Vol.2", Wizja Lokalna - "Projekt Zwiastun".Ma na swoim koncie wiele udanych koncertów z wykonawcami polskiej, a także zagranicznej sceny hiphop'owej, między innymi: Masta Killa, El Da Sensei, Killa Kela, Kaze, The Returners, OSTR, Ten Typ Mes, Tetris, Smagalaz, Jamal, Eldo, PFK Company, Pezet/Noon, Grammatik.

Dominik Rokosz.

Rocznik stanu wojennego, fanatyk slamu poetyckiego. Napisał ponad tysiąc wierszy z czego ponad sto niezłych. Wydał dwa tomiki ale już się rozeszły. Tłumaczony na języki obce. Występował z powodzeniem w Paryżu i Londynie. Publikował w Playboyu, bo pism literackich się boi. W Polsce wygrywał slamy od Sopotu po Zakopane i od Zielonej Góry po Lublin. W Warszawie też. Twórca akcji “Wiersze na zamówienie” w Centrum Sztuki Współczesnej “Znaki Czasu” w Toruniu. Prócz tego trochę: dramaturg, copywriter, kulturoznawca, kibol Lecha Poznań i fan Sonic Youth. Co miesiąc, od 4 lat prowadzi slamy w SKPT “Od Nowa” w Toruniu.

Jakub ZGAS Żmijowski.

Ten dwukrotny Oficjalny Mistrz Polski Beatboxu kilka lat temu poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów.

Koncerty Zgasa na długo zapadają w pamięć i na stałe zmieniają wyobrażenie na temat możliwości ludzkiego aparatu mowy. W kwietniu 2011 roku Zgas wydał swój pierwszy solowy album pt. „Human Beatbox”. To 100% beatboxowa płyta, jedna z pierwszych „umiejętnościowych” na świecie.

W marcu 2006 Zgas został stypendystą programu TVP "Dolina Kreatywna". Przez kilka lat współpracował z zespołem Me Myself And I. Aktualnie występuje solo, z beatboxową ekipą Fpat Wypat oraz L.U.Ciem, promując płytę i materiał „Planet L.U.C”. Jest filarem projektu Kwartludium Beatbox, zainicjowanym pierwotnie na potrzebę 51. Festiwalu Warszawska Jesień. Współpracuje z Chonabibe Soundsystem.

YAKI.

Yaki –  gitarzysta, dj, producent, współzałożyciel i lider projektu „mihuyaki“,  operującego w ramach muzyki improwizowanej. Producent płyty tegoż zespołu: „Breakfast for the human being“. Od początku związany z lokalną sceną hh. Fan wszelkiego rodzaju „egzotycznych instrumentów“  - użytkownik  m.in. elektrycznego sitara, didgeridoo, talk boxa, drumli, e-bow’a, softstep’a, organizator koncertów i imprez ( jako jeden z pierwszych organizował imprezy w Bydgoszczy z muzyką na 4 podpartą rymem). Właściciel "Chwast Studia".

Adrian MAKADI Nowak.

Makadi reprezentuje polską scenę Hip Hop od 1999 roku. Jest rodowitym bydgoszczaninem, a co za tym idzie czynnie wspiera lokalną scenę rapową jako MC. Zajmuje sie prowadzeniem imprez oraz uczestniczy w bitwach freestyle. Do imprez, w których wziął udział zaliczyć możemy między innymi: prowadzenie Break Dance Jam I i II (2005 r.); udział w Bydgoszcz Freestyle Battle (3 Miejsce), udział w BFB II (2006 r,), prowadzenie BFB III i IV (2007 i 2009 r.), prowadzenie imprez urodzinowych bydgoskiego portalu Hip Hop'owego ( I, II- 2007, VI- 2011 r.), prowadzenie koncertu Afu Ra itd. (III urodziny BDG Rapu - 2008 rok), prowadzenie I i II edycji "Bitwy o Baszte" w Żninie (2012 r.), prowadzenie koncertu premierowego płyty "W stronę zmiany" zespołu BOK (Toruń 2011 r.), prowadzenie warsztatów pt. Młodzi Dźwięczni w MDK nr 4 w Bdg (2008 r.), prowadzenie warsztatów oraz wykładów na temat historii kultury Hip Hop pt. Styl, życie Pasja" (2012 r.), koncert urodzinowy ELADE połaczony z wręczeniem złotej płyty oraz tytułu "Bydgoszczanina Roku 2012" Biszowi ...i wiele, wiele innych.

Zgłoś udział Gaudeamus Otherway Bydgoszcz Instytut Kulturoznawstwa Wyższa Szkoła Gospodarki Enjoy MM 21 Tego Nie Znosisz Radio gra